Co czujemy podczas masażu Kobido?

Zastanawiałaś się kiedyś „Co czujemy podczas masażu Kobido?”

Dla mnie Kobido to magia dotyku. Naprawdę po Kobido potraficie wyjść zmienione i to nie tylko w kontekście estetycznym. Powiedziałabym nawet, że polepszenie estetyki twarzy wychodzi nam przy okazji. Jeśli dotychczasowo myślałaś, że Kobido to tylko masaż kosmetyczny, to proszę przeczytaj ten tekst.

Kobido rozluźnia spięte mięśnie

Czy wiecie jak płaczą dzieci? Dzieci płaczą całym sobą, twarzą, przeponą, wszystkimi mięśniami. Dziecko płaczące trzęsie się całe.
Jak płaczą dorośli? Jeśli już pozwalają sobie na płacz, to płaczą tylko twarzą, ale najczęściej robią wszystko aby nie uronić łzy.

Nasze hamowanie emocji wywołuje napięcie mięśni. Gdy wykonuje masaż Kobido czuję te wszystkie pozaciskane mięśnie, przykładowo mięsień żwacz- to tam „chowa” się nasz hormon stresu- kortyzol. Kiedy jesteśmy zestresowani zaciskamy szczękę, zaciskamy zęby.

Jeśli jesteście ciałoświadomi to wiecie o czym mówię. Ja doskonale odczuwam, kiedy kortyzol chowa się w mojej żuchwie. Zawsze wtedy gdy moje dzieci się biją (a ja zaciskam zęby żeby nie krzyczeć). A gdy któreś leci ze schodów, to natychmiastowo czuję napięcie żuchwy.
Jeśli znacie to uczucie zapraszam Was na Kobido w Gdańsku Osowej.

Niestety nie chodzi tutaj tylko o codzienny, powszechnym stres. Niestety nasze tkanki maja tzw. pamięć komórkową, która pamięta dawne czasy. Czasami są to kłębowiska emocji i niewypłakanych łez, które gdzieś tam są ukryte. Dlatego płaczcie zawsze gdy potrzebujecie!
Bardzo często nasze emocje są ukryte w mostku! Co się za nim skrywa? Tęsknota, niewypłakany żal, złość, wiele trudnych emocji. Czujesz czasami ten ciężar na klatce piersiowej? Mój mąż filmowiec, porównałby te ciężkie chwile „zatrzymania oddechu ” do klatek z filmu, które zapisują zdarzenie takim jakie było. Pamiętajmy o tym, że klatka filmowa nie czuje, ale tkanki ludzkie czują i zapamiętują.
Kiedy wstrzymujemy oddech, bo teraz nie wypada płakać, łzy tłoczą się w mostku. Te łzy tkwią latami i czekają na uwolnienie. Przykładowo masaż Gua Sha wskazuje nawet, ze masując tą okolicę wspieramy uwolnienie od : depresji, lęku, stresu.

To bardzo ważne : Wypłakane łzy harmonizują oddech.

Co czujemy podczas masażu Kobido?Kobido wspomaga harmonię

Z mojej gabinetowej praktyki Kobido szczególnie zapadł mi w pamięć jeden przypadek. Masowałam okolice klatki piersiowej/mostka, Pani była naprawdę spięta, oddech był płytki, czułam że tam coś siedzi. Długo pracowałam w tym miejscu bo kobieta była młoda, a zaczęły się pojawiać zmarszczki w tej okolicy. Po kilku minutach popłynęły łzy, okazało się, że Pani właśnie wypuściła emocje związane z niedawnym rozwodem. Ciało klienta mówi do nas, to ono przesyła informacje- a są one niejednokrotnie tak bardzo wyraźne i czytelne, że nie sposób nie odczuwać ich jednoznacznie i bardzo konkretnie. To jest szczególnie pomocne gdy już znamy twarz/ ciało klienta, możemy szybko zobaczyć, że coś się wydarzyło, ukryło.

Usunięcie pewnych reakcji z pamięci tkanek powoduje to, że taki pacjent idzie dalej, bez bagażu, czując się lżej.

Pięknie ten proces opisał Pan Bartłomiej Gajowiec w książce Świat Dotyku:

” Dotyk jest formą komunikacji łączącą prawą część mózgu pacjenta i terapeuty, czyli te która odpowiadają za wrażenia, czucie, odczuwanie i związane z tym przeżycia. W pewny sensie jest doznaniem pozarozumowym. Wymyka się spod kontroli lewej półkuli, a wiec istnieje poza mechanizmami kontrolowania. Dzięki temu jest strefą niekontrolowanych odczuć i wynikających z nich emocji. …wspomnienia do których nie da się dotrzeć z poziomu rozumowania, są w zasięgu dotyku, można po nie sięgnąć za jego pośrednictwem. Wszystko, co zostaje wyparte lub pozostaje nieuświadomione znajduje się w polu dotyku i w zasięgu komunikacji dotykiem. Dzięki niemu każda emocja zapisana w ciele staje się uchwytna.”

Co czujemy podczas masażu Kobido?

Przede wszystkim czujemy relaks, spokój i rozluźnienie. To są podstawowe odczucia, które nam towarzyszą podczas masażu.

Może się wydarzyć, że jakiś mięsień zadrży, dzieje się to wtedy gdy poruszymy mięsień, w którym być może schowały się emocje. Dlatego też podczas/po Kobido poleci łezka, czasami mamy obniżony nastrój. To wszystko jest bardzo dobre, to wszystko jest uwalniające, to wszystko po to aby poczuć się za chwile lepiej. Większość osób na szczęście nie odczuwa tych niedogodności.
W zasadzie można powiedzieć że tworzy się nowy porządek w mięśniach. Przecież wcześniej Twoje mięśnie cały czas pracowały w skurczu ( były napięte i skurczone), co prowadziło do zastojów limfy, czy niedokładnego oczyszczania produktów przemiany materii, a do tego te emocje, które ukryły się w tkankach.

Zrzućmy ten ciężar. Zróbmy nowa przestrzeń na myśli, odczuwanie, radość. Mój maż zawsze mówi, że po Kobido ma dużo kreatywnych pomysłów.

Efekty estetyczne Kobido

Pamiętajmy, że ciało czyli również twarz to płyny, płyny, płyny w których zanurzone są tkanki. W tych płynach znajdziemy minerały, pierwiastki i inne dobra dla komórek. W zdrowym organiźmie każda tkanka ma dostęp do tej wody! Dotyczy to również naszej twarzy!
A co się dzieje gdy mamy blokadę, przykurcz? Ta woda nie ma jak się dostać do wszystkich komórek, praca jest zaburzona. Pamiętajmy, że produkty przemiany materii też nie są odprowadzane. A przecież skóra jest także jedną z dróg wydalania toksyn.
Rozluźniamy mięśnie, które są w przykurczu.

Czy wiesz, że jeśli napięte mięsnie szyi potrafią ciągnąć kąciki ust w dół?

Praktycznie każdy mięsień jest odpowiedzialny za jakiś defekt, dlatego ważne aby Kobido było wykonywane przez terapeutę świadomie. Kobido powinno być dopasowane do potrzeb klienta, w zasadzie można powiedzieć że każde Kobido jest inne. Dłonie, dobra znajomość anatomii twarzy, znajomość wektorów napięcia to doskonała terapia przeciwzmarszczkowa.
Nasza skóra przykleja się do tkanki podskórnej i może wywoływać miejscowe obrzęki, ograniczenia w przesuwalności. Sprawdźcie sami jak przesuwa się skóra na czole u dziecka, a jak u Ciebie?
Próbowałam kiedyś zrobić kilka ruchów Kobido synkowi, cała szczęka latała mu po twarzy?

Tam nie ma zupełnie napięcia, wszystko jest miękkie. Do tego dążymy, do dziecięcej miękkości.
Istnieją w nas błędne przekonania, ze mamy być twardzi. Nie usztywniajmy siebie. Na twardość przyjdzie jeszcze czas. To miękkość jest życiem.

Zapraszam na masaż Kobido Osowa

Instagram