masaż kobido gdańsk osowa

Czy masaż Kobido wyszczupla twarz?

Zastanawiasz się czy masaż Kobido wyszczupla twarz? Masaż Kobido jest tradycyjną japońską techniką masażu twarzy, która ma na celu poprawę ogólnego stanu skóry, jej elastyczności i tonusu. Masaż Kobido może pomóc w poprawie wyglądu skóry, usuwaniu napięcia mięśniowego oraz stymulowaniu krążenia krwi i limfy w okolicach twarzy. I to właśnie powstawanie zastojów limfatycznych ma istotny wpływ na wygląd naszej twarzy- to czy wygląda szczupło, czy jest kolokwialnie mówiąc „nalana”.

Zastój limfatyczny na twarzy odnosi się do sytuacji, gdy limfa (płyn tkankowy bogaty w białka, komórki odpornościowe i inne substancje) gromadzi się lub nieprawidłowo przepływa w tkankach twarzy. Limfa jest transportowana przez układ limfatyczny, który pomaga usuwać toksyny, odpady metaboliczne i nadmiar płynu z tkanek.

Kiedy występuje zastój limfatyczny w okolicach twarzy, mogą pojawić się różne objawy, takie jak opuchlizna, obrzęk, niewyraźne kontury twarzy, bądź uczucie ciężkości. Zastój limfatyczny może być spowodowany przez wiele czynników, w tym:

  1. Niewłaściwa dieta: Spożycie zbyt dużo soli może prowadzić do zatrzymywania wody i opuchlizny, co może wpływać na przepływ limfy.
  2. Brak aktywności fizycznej: Regularna aktywność fizyczna pomaga w pobudzeniu krążenia limfy i eliminacji zalegających płynów, szczególnie polecane jest skakanie na trampolinie (ale tak naprawdę każda aktywność wspomaga układ limfatyczny).
  3. Przewlekły stres: Stres może wpływać na funkcjonowanie układu limfatycznego, powodując zastój. Podczas stresu np. zaciskają nam się mięśnie żwacza, taki zaciśnięty mięsień blokuje przepływ limfy i tworzy nam się zastój.
  4. Zmiany hormonalne: Hormony mogą wpływać na retencję płynów w organizmie, co może wpływać na przepływ limfy.
  5. Uszkodzenia naczyń limfatycznych: Choroby lub urazy mogą zaburzać funkcjonowanie układu limfatycznego.

masaż kobido gdańsk osowa

Jeśli chodzi o wyszczuplenie twarzy…

Jeśli chodzi o wyszczuplanie twarzy, ważne jest zrozumienie, że głównym czynnikiem decydującym o jej kształcie jest ilość tkanki tłuszczowej oraz struktura kości twarzy. Osobiście uwielbiam gdy Panie mają pełne policzki z mięsistą tkanką podskórną, problem wyglądu tak naprawdę nie leży w tkance tłuszczowej a zastojach limfatycznych.

Widzę to bardzo często u klientek przychodzących na Kobido i masujących się same. Bez ćwiczeń i diet, ich twarz jest wstanie się zmienić ( wyszczuplić, wydobywają się policzki) bo zeszły obrzęki limfatyczne. Wiele młodych kobiet po 30 r.ż. ma już obrzęki, chociaż nie zdaje sobie z tego sprawy, dopiero po serii masażów widzą, że ich twarz może wyglądać inaczej. Piszę serii masażu, ale zupełnie nie mam na myśli serii masażów w salonie. Ze swoimi klientkami widzę się standardowo raz na miesiąc, sprawdzam gdzie są napięcia, pokazuję jak masować w domu i efekty są naprawdę piękne.

masaż kobido gdańsk osowa

W wyszczuplaniu twarzy bardzo ważny jest masaż drenujący.

Masaż drenujący może pomóc w redukcji opuchlizny i poprawie krążenia limfy w okolicach twarzy, co może prowadzić do bardziej smukłego wyglądu twarzy.

Główne korzyści masażu drenującego dla twarzy to:

  1. Redukcja opuchlizny: Masaż drenujący może pomóc usunąć zatrzymującą się wodę i limfę, które mogą powodować opuchliznę twarzy.
  2. Poprawa krążenia krwi i limfy: Masaż drenujący stymuluje krążenie krwi i limfy, co może przynieść korzyści dla ogólnego wyglądu skóry. Skóra jest lepiej odżywiona, zaczyna żyć, przestaje być szara.
  3. Relaksacja mięśni: Masaż może pomóc rozluźnić napięte mięśnie w okolicach twarzy, co również może wpłynąć na jej wygląd. Napięte mięśnie żwaczy mogą bardzo deformować twarz, sam masaż może nie wystarczyć czasami pomocny jest taping twarzy, którego uczę przy naszym spotkaniu.

Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu w Gdańsku na masaż Kobido lub inne masaże drenujące np. masaż bańką próżniową.

Umów się przez Booksy.