Skutki uboczne po Kobido

Skutki uboczne po Kobido zdarzają się bardzo rzadko. Należy pamiętać, że te niedogodności najczęściej znikają w ciągu kilku godzin. Masaż Kobido jest ogólnie bezpieczną i relaksującą techniką masażu.

Skutki uboczne po Kobido

Najczęstsze skutki uboczne po Kobido:

  • Czerwone plamy na skórze: Po intensywnym masażu Kobido może pojawić się przejściowa reakcja skóry w postaci czerwonych plam. To normalne zjawisko i wynika z poprawy krążenia krwi w skórze. Plamy te zazwyczaj znikają samoistnie po kilku godzinach. W zasadzie jest to bardzo korzystny efekt, ale pisze o nim bo nie każdy może być przygotowany na zaczerwienioną twarz.
  • Obrzęk: U niektórych osób może wystąpić lekki obrzęk po masażu Kobido, szczególnie wokół obszarów, które były intensywnie masowane. To zwykle przejściowy efekt i związany z poprawą przepływu limfy. Obrzęk powinien ustąpić samoistnie po kilku godzinach.
  • Zwiększona wrażliwość skóry: Po masażu Kobido skóra może być czasowo bardziej wrażliwa na dotyk. To normalna reakcja na intensywne manipulacje tkanek. Wrażliwość ta powinna ustąpić w ciągu kilku godzin.
  • Zmęczenie: W niektórych przypadkach, po masażu Kobido, osoba może odczuwać uczucie zmęczenia. Masaż ten może prowadzić do głębokiej relaksacji i odprężenia, co czasami może powodować senność lub spowolnienie reakcji. Dlatego nigdy nie wypuszczam klientki natychmiastowo po masażu, mamy jeszcze czas na napicie się zielonej herbaty, która pobudza.

Skutki uboczne po Kobido – wysyp trądziku

Jeżeli masz tendencje do wysypu, trądziku warto przedyskutować czy taki masaż jest dobrym wyborem. Kosmetyczka dopasować olej do cery skłonnej do zapychania np. olej z czarnuszki lub rokitnika.  Czasami masażystki po masażu zostawiają olej do wchłonięcia, absolutnie nie można tego zrobić! Należy zmyć olej, bo w zasadzie to jest olej z zanieczyszczeniami, komórkami które się oderwały od skóry. Pamiętaj o tym, że długi masaż działa jak peeling! To wszystko zaraz Cię zapcha. Jeżeli mimo to Twoja skóra źle reaguje na masaż to jest jeszcze opcja aby wspomóc Twoją skórę – zrobić delikatny demakijaż tonikiem z kwasem, który odblokuje pory skóry.

Proszę nie obawiaj się jednak tych niedogodności, występują one bardzo rzadko. A jeśli już wystąpią na pewno pomogę Ci się z nimi pożegnać.

Wysyp po Kobido

Jeśli dotknął Cię wysyp po masażu Kobido to zapoznaj się z moim ebookiem 

Zobacz kto mnie inspiruje do rozwoju swojego warsztatu Kobido.