Jak wykonać zabieg kosmetyczny w domu? Ebook kosmetyczki

Wiosna to czas przebudzenia natury i odświeżenia naszego wyglądu. Aby wprowadzić wiosenną aurę również na Twoją twarz, nie musisz wydawać fortuny ani spędzać godzin w salonach kosmetycznych. Jak wykonać zabieg kosmetyczny w domu? Ebook kosmetyczki

Regularne oczyszczanie: Zacznij od gruntownego oczyszczenia skóry, usuwając zanieczyszczenia i martwe komórki. Dzięki regularnemu oczyszczaniu Twoja skóra będzie lepiej przyjmować kolejne kosmetyki. Osobiście uwielbiam oczyszczanie skóry balsamem nawilżającym, świetnie sprawdza się to przy skórach dojrzałych.

Jak wykonać zabieg kosmetyczny w domu

Jak wykonać zabieg kosmetyczny w domu

Stosuj serum rozświetlające: Wybierz lekkie serum zawierające składniki rozświetlające, takie jak witamina C. Stosuj je codziennie rano  po to aby chronić skórę, sam filtr to za mało.

Witamina C jest silnym antyoksydantem, który pomaga w neutralizacji szkodliwych wolnych rodników, powstających na skutek ekspozycji na promieniowanie UV czy zanieczyszczenia środowiska. Dzięki temu chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się i utratą elastyczności, co przekłada się na zdrowszy i bardziej promienny wygląd skóry.

Zadbaj o nawilżenie: Wiosną skóra może być bardziej podatna na odwodnienie. Wybierz lekki, nawilżający krem, który dostarczy skórze odpowiednią dawkę wilgoci, jednocześnie nie obciążając jej. O najlepszych kosmetykach nawilżających właśnie powstaje ebook.

Stosuj delikatne peelingi: Regularne usuwanie martwego naskórka pozwoli skórze lśnić blaskiem. Wybierz delikatny peeling enzymatyczny lub mechaniczny i stosuj go raz w tygodniu. Jeśli nie masz peelingu w  domu świetnie zastąpi go mąka ryżowa wymieszana z olejkiem/ aloesem- ale uwaga to bardzo mocny peeling!

Zastosuj rozświetlający makijaż: Wybierz lekkie podkłady lub kremy BB, które dodadzą skórze naturalnego blasku. Możesz również użyć rozświetlacza w płynie lub w pudrze, aby podkreślić kości policzkowe i łuk brwiowy.

Jeśli chciałabyś nauczyć się jak wykonać profesjonalny zabieg w zaciszu domowym, zapraszam do zapoznania się z moim ebookiem, można go kupić przez serwis Naffy- tutaj. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam do zakładki o mnie

zabieg na twarz w domu

Przeciwskazania do zabiegu zawartego w ebooku „Jak wykonać zabieg kosmetyczny w domu? „:

  • Skóra uszkodzona lub podrażniona: Masaż twarzy za pomocą banek próżniowych nie powinien być stosowany na obszarach skóry, które są uszkodzone, podrażnione lub mają otwarte rany. Użycie bańki na takich obszarach może prowadzić do dodatkowych podrażnień lub infekcji.
  • Skóra z trądzikiem ropnym lub stanami zapalnymi: Osoby z trądzikiem ropnym lub innymi stanami zapalnymi skóry mogą doświadczać zaostrzenia objawów po masażu bańką próżniową. W takich przypadkach zaleca się unikanie masażu na obszarach dotkniętych trądzikiem lub stanami zapalnymi.
  • Skłonność do siniaków lub krwawień: Osoby mające skłonność do siniaków lub krwawień skóry mogą być bardziej narażone na niepożądane efekty uboczne po masażu bańką próżniową, takie jak siniaki lub podskórne krwawienia.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi: Pacjenci z zaburzeniami krzepnięcia krwi, hemofilią lub przyjmujący leki przeciwkrzepliwe powinni otrzymać zgodę od lekarza na wykonywanie zabiegu z bańką próżniową.
  • Dermatologiczne stany skóry: Istnieją pewne stany skóry, takie jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry lub łojotokowe zapalenie skóry, dla których masaż bańką próżniową może być nieodpowiednia lub wymagać specjalnej ostrożności. Zalecany kontakt z dermatologiem.
  • Skóra bardzo wrażliwa: Osoby z bardzo wrażliwą skórą mogą doświadczyć nadmiernego podrażnienia lub dyskomfortu po masażu bańką próżniową, dlatego zaleca się ostrożność lub unikanie silnego masażu w tych przypadkach.
  • Alergia na składniki kosmetyków