Maść tranowa na zmarszczki- zamienniki

Okazuje się, że w Polsce wykupiona jest maść tranowa. Polki wykupują ją jako remedium na zmarszczki. Maść tranowa zamienniki – poznaj je.

I rzeczywiście dermatolog u którego się szkoliłam, kilkanaście lat temu stosował czysty tran w celu regeneracji skóry po silnych zabiegach uszkadzających skórę.

O ile czysty tran lub wymieszany z lekkim kremem mnie przekonuje.

To maść tranowa… zaraz wywoła ogromną ilość klientek z trądzikiem kosmetycznym.

Maść ta oparta na parafinie pozapycha skóry skłonne do trądziku, rozszerzonych porów.

To nie jest rozwiązanie dla wszystkich.

Maść tranowa zamienniki?

A jeśli koniecznie chcecie wypróbować maść tranową, to lepiej zainwestujcie w czysty tran, który możecie nałożyć bezpośrednio ( również może zapchać to olej!), lub z kilka kropel z kremem.

Jeżeli nie masz dostępu do tranu możesz wymieszać wit. A+ D+ kwasy NNKT.

Co sprawia, że maść tranowa działa na zmarszczki ?

Tran zawiera duże ilości wit A., która określana jest mianem witaminy przeciwinfekcyjnej i wzrostowej.

Witamina A ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania komórek skóry i błony śluzowej narządów wewnętrznych, ma korzystny wpływ na regenerację skóry oraz proces rogowacenia naskórka, podwyższa barierę ochronną skóry. Brak witaminy A w organizmie wiąże się z przesuszeniem  i marszczeniem się skóry. I to rzeczywiście będzie świetnie działanie w przypadku skór suchych, z zaburzoną barierą hydrolipidową ( ale też należy pamiętać, że skórze potrzebne są inne składniki).

Dodatkowo w tranie znajdziemy dużo wit D, która zwiększa napięcie naskórka, przyspiesza regenerację ran.

Ważne są także kwasy NNKT. Pełnią one ważną rolę w gospodarce lipidowej naskórka i produkcji sebum, stanowią składnik cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, są prekursorami prostaglandyn. Występują w lipidach skóry i tkance podskórnej – ich niedobór prowadzi do nadmiernego złuszczania się i przepuszczalności naskórka, zaburzeń procesu keratynizacji. NNKT świetnie działają na skórę brane jako suplement diety.

Jakie są zamienniki maści tranowej?

Polecam zwykły olej z tranu- zarówno stosowany doustnie, jak i zewnętrznie po wymieszaniu z kremem. Możesz wtedy sama dozować ilość oleju- pamiętaj, że może zapchać skóry ze skłonnością do zapychania, potrądzikowe itd.

Czy zmarszczki znikną po maści tranowej?

Oczywiście, że nie. Ochrona i regeneracja skóry dzięki maści tranowej poprawi stan wizualny, ale pamiętajmy, że odmładzanie skóry to proces złożony. Zdrowa, odmłodzona skóra to:

Piękny, zdrowy naskórek to skóra niepodrażniona, odbijająca światło, z równym kolorytem. Jednym osobom pomoże peeling kwasowy, inni potrzebują codziennej regulacji przy pomocy serum z retinolem, a jeszcze inne osoby wręcz odwrotnie muszą odbudować warstwę hydrolipidową.
Napięte mięśnie twarzy i zastoje limfatyczne- musimy pozbyć się też napięć na twarzy, aby pozbyć się zmarszczek. Czasami jakiś spięty mięsień powoduje, że limfa nie ma jak spływać i robi się zastój. Twarzy z zastojem limfatycznym nie można liftingować masażem, bo będzie jeszcze gorzej…
Widzicie jakie to wszystko jest połączone?
Na koniec – naczynia krwionośne, to one dostarczają naszej skórze składniki odżywcze z krwi. Musimy o nie bardzo dbać, aby nie zanikały, nie degradowały się. Pomoże w tym bańka próżniowa.

Zatem odmładzanie skóry to nie tylko maść tranowa.

Jeśli szukasz bezpiecznego i naturalnego odmłodzenia zapraszam do mojego gabinetu w Gdańsku Osowie.

Rezerwacja Booksy