Trądzik po Kobido- wysyp po Kobido

Trądzik po Kobido. Ostatnimi czasy to jest plaga. Panie szukają pomocy zarówno u mnie w gabinecie, jak i on-line. Masaż Kobido to naprawdę cudowny masaż, ale przy pewnych skórach musi być wykonywany ze świadomością potrzeb skóry i procesów, które w niej zachodzą.

Wysyp po Kobido – polecam mój Ebook z radami jak sobie pomóc z trądzikiem po Kobido

 

Już dawno wspominałam, że Kobido nie sprawdzi się przy każdej skórze. Nasze skóry różnią się od porcelanowych skór Azjatek. Jeżeli mamy do czynienia ze skórą tłustą, z tendencją do zanieczyszczeń to  powinna włączyć się nam czerwona lampka. Nam czyli kosmetyczkom, terapeutom skóry, masażystkom. Tutaj już zaczyna się pierwszy problem, bo jak widać po doświadczeniach kobiet z którymi rozmawiam (które mają wysyp po Kobido), to nikt nawet nie popatrzył na tą skórę, nie zadał ani jednego pytania. Jedno pytanie: czy po tłustym kremie wychodzą u Pani zaskórniki mówi nam już bardzo wiele.

U takich skór bardzo ważne jest przygotowanie skóry do masażu. Nie mówię tutaj o demakijażu to oczywiste. Ale jeśli przychodzi Pani z cerą tłustą, zanieczyszczoną, która aż prosi się o złuszczanie to odmawiałam Kobido i tłumaczę jaki będzie efekt takiego masażu- właśnie wysyp.

Wracając do demakijażu to warte uwagi jest oczyszczenie dwuetapowe, a po masażu dokładne zmycie olejku, nawet żelem, czasami zmywam to nawet żelem z kwasem, aby udrożnić pory.

trądzik po kobido

Skóry skłonne do zanieczyszczeń, wrażliwe  nie lubią sztucznych zapachów, parafiny i innych zapychaczy. Tym bardziej nie lubią jak wmasowujemy im to przez godzinę. To często kończy się krostami. Olej naturalny, dobrany do rodzaju skóry będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. Niektóre oleje są bardziej komedogenne niż inne. Na przykład olej kokosowy, choć jest bardzo nawilżający i łatwy w użyciu, ma tendencję do zatykania porów.

Kilka krostek po masażu to może być efekt oczyszczania, bo podczas masażu pobudzamy krążenie krwi, węzły limfatyczne itd. Ale 2 tygodnie wysypu czasu, to trochę za długo jak na efekt „po masażu”. To oznacza, że naszą skórę prawdopodobnie dotknął trądzik kosmetyczny. Musimy zacząć działać.

Masaż ma bezpośredni wpływ na skórę poprzez kontakt i tarcie. To działanie na skórę zwiększa temperaturę ciała, rozszerzając naczynia krwionośne i pozwalając bogatej w składniki odżywcze krwi dotrzeć na powierzchnię. I to ma absolutnie zbawienny wpływ na naszą twarz, dlatego naprawdę warto korzystać z tego masażu. Warto jednak to zrobić z głową, o ile skóry suche raczej będą bezproblemowe, to te ze skłonnością do zanieczyszczeń mogą zareagować  bardzo różnie. Szczególnie, że masaż stymuluje gruczoły łojowe.

Jest wiele prostych rozwiązań, aby pomóc skórze u której wystąpił wysyp. Dobór pielęgnacji zależy od wieku, rodzaju wyprysków, tego ile czasu minęło od masażu i oczywiście innych aspektów jak problemy hormonalne itd. Czasami taki masaż może  być triggerem- szczególnie u osób, które już miały takie problemy wcześniej.

Żadnej z moich klientek wysyp po Kobido nie się nie zdarzył, ale to właśnie dlatego, że przygotowuję skórę, a czasami wręcz odmawiam zabiegu.

Osobiście miałam trądzik kosmetyczny kilkanaście lat temu po zajęciach z masażu w szkole kosmetycznej- wiem, jakie to czasami jest bolesne i trudne do zaakceptowania. Dlatego też postanowiłam  wesprzeć Was poprzez konsultacje on-line. W terapii takiego trądziku niezwykle ważny jest czas reakcji.

Jeśli masz problem z wysypem po Kobido zapraszam na konsultacje on-line (kontakt). Trwa ona ok.1h, koszt to 150zł. Po konsultacji otrzymujesz pdf z zaleceniami pielęgnacyjnymi, wspomaganie dietą itd.

Napisałam też Ebook – Wysyp po masażu Kobido, który możesz kupić tutaj.

Jeśli w czasie terapii pojawiają się problemy wspieram Was.

Zapraszam także na wizytę do gabinetu, zapisz się przez Booksy.