Estgen

Piękno ukryte w genach

Preparaty Estgen wykorzystywane są do kompleksowej regeneracji i odbudowy skóry poprzez wykorzystywanie odpowiedzi immunologicznej skóry jest to szczególnie ważne w terapiach leczenia trądziku. Opiekunem marki jest dr. Markowski, cudowny dermatolog i człowiek, który rozumie czego potrzebują nasze skóry. Fototerapii uczył mnie na Collegium Cosmeticum ponad 6 lat temu, gdy w Polsce jeszcze nikt o tym nie słyszał. Teraz dzięki marce Estgen Fototerapię mamy w gabinetach.

Filozofia zabiegów Estgen

Każda niedoskonałość to wyzwanie, które czeka by mu zaradzić. Powinniśmy się pochylić nad nim i znaleźć rozwiązanie, każda niedoskonałość na naszej skórze to wołanie o pomoc naszego organizmu. Dlatego w terapiach Estgen nie skupiamy się tylko na samej skórze, ale poruszamy inne aspekty związane ze skórą- dietę, detoksykację, wpływ emocji.

Jak działa Estgen?

Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Zabieg ESTGEN

program podstawowy (trądzik, trądzik różowaty, anty-age, przebarwienia, skóra naczyniowa/-200zł  (1h)

program rozszerzony (trądzik, trądzik różowaty, anty-age, przebarwienia, skóra naczyniowa/-400zł  (1,5-2h)

Terapia fotodynamiczna

odmładzanie, przebarwienia, trądzik, redukcja przebarwień, stany zapalne – 500zł- (2h)

 W cenie jest mikrodermabrazja/peeling kawitacyjny/sonoforeza.

Czym jest Fototerapia?

Fototerapia Estgen polega na nałożeniu na skórę Fotożelu i naświetlaniu skóry lampą Celluma. W składzie Żelu FOTO estGen znajduje się jeden z najlepiej przebadanych fotosensybilizatorów – kwas 5-aminolewulinowy (ALA) , który uwrażliwia tylko stare, chore komórki skóry. Pod wpływem światła Led komórki te są niszczone, a skóra przebudowana.
Zastosowanie Żelu FOTO estGen: trądzik różowaty, trądzik pospolity, odmładzanie skóry, przebarwienia, łuszczyca, egzema, AZS.

Zabieg Fototerapii nigdy nie jest wykonywany przy pierwszym naszym spotkaniu.

Moje serce naprawdę współczuje ludziom, którzy mają problemy ze skórą. Język skóry jest trudny do zrozumienia, ale pokazuje nam naprawde wiele.

Na cztery tygodnie przed zabiegiem Fotodynamicznym nie wolno:
• opalać się
• stosować leków fotouczulających oraz produktów
z retinolem i ziół światłouczulających (np. dziurawiec, nagietek)

 

Na tydzień przed zabiegiem nie wolno:
• stosować peelingów i kremów o działaniu peelingującym
• kremów samoopalających

 

Po zabiegu fotodynamicznym:
• tuż po zabiegu mogą wystąpić takie reakcje jak: zaczerwienienie, obrzęk, złuszczanie naskórka, delikatny ból; dolegliwości te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni
• należy bezwzględnie chronić skórę przed światłem przez 72 godziny –
zarówno przed UVA, UVB, IR, a także ograniczyć kontakt z urządzeniami emitującymi światło niebieskie (HEV), jak telefony, komputery, telewizory
• przez cały okres terapii obowiązkowe jest stosowanie fotoprotekcji SPF 50 (zalecane stosowanie Tarczy ochronnej o szerokim zakresie ochrony
również antyoksydacyjnej)

Skóra naturalnie doskonała