mikrodermabrazja gdańsk osowa

Mikrodermabrazja – Gdańsk Osowa

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą mikroskopijnych kryształków lub diamentowych głowic. Jest to popularna procedura mająca na celu poprawę tekstury skóry, redukcję drobnych zmarszczek, przebarwień, blizn, trądziku oraz innych niewielkich defektów skóry. Poniżej znajdują się główne aspekty związane z zabiegiem mikrodermabrazji. Zapraszam – mikrodermabrazja Gdańsk Osowa.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Podczas zabiegu mikrodermabrazji, specjalnie zaprojektowana głowica jest przesuwana po skórze, usuwając martwe komórki naskórka. W wyniku tego procesu skóra staje się gładsza, bardziej promienna i młodsza.

Mikrodermabrazja jest zazwyczaj nieinwazyjna i nie wymaga znieczulenia. Pacjent może odczuwać lekkie uczucie drapania lub mrowienia podczas zabiegu. Zwykle nie jest konieczny okres rekonwalescencji, chociaż skóra może być przez kilka dni czerwona lub lekko podrażniona.

Jak wygląda skóra po zabiegu mikrodermabrazji?

Po serii zabiegów mikrodermabrazji można zauważyć poprawę tekstury skóry, zredukowanie drobnych zmarszczek, zmniejszenie przebarwień, blizn i innych defektów skóry. Skóra może wydawać się bardziej promienna i młodsza.

Mikrodermabrazja jest stosowana w leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych, hiperpigmentacji, zmarszczek, zmian pigmentacyjnych, suchej skóry i innych problemów skórnych. Może być stosowana na twarz, szyję, dekolt, dłonie i inne obszary ciała.

Jakie skóry lubią mikrodermabrazję?

Skóry tłuste, grube, które same sobie nie radzą ze złuszczaniem. Są skóry, które dopiero dobrze zaczynają wyglądać gdy mają wykonywana mikrodermabrazje raz w miesiącu. Dopiero wtedy skóra dostaje kolorów życia, a nie jest szara i tłusta. Sama mam taką skórę i czasami jestem zmuszona wykonać mikrodermabrazje nawet latem.

Mikrodermabrazja na zmarszczki na dekolcie?

Szczególnie polecam wykonanie mikrodermabrazji Paniom, które planują masować dekolt. Masaż świetnie działa na te zmarszczki , ale przed ten warto przygotować tą skórę. Masaż  zawsze chętnie pokazuje Paniom bo jest prosty i efektywny.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Mikrodermabrazja może nie być odpowiednia dla osób z ciężkimi problemami skórnymi, takimi jak trądzik ropowiczy, oparzenia słoneczne, łuszczyca czy trądzik różowaty. Pacjenci z uszkodzoną lub bardzo wrażliwą skórą również mogą być bardziej podatni na działania niepożądane.

Powikłania po zabiegu mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, ale może się zdarzyć, że Twoja skóra zareaguje zbyt mocno. Może wystąpić wysyp, który trzeba przeczekać, przesuszenie  i zaczerwienienie skóry wtedy  należy nakładać krem barierowy. Pamiętajcie, że zawsze jesteście pod moją opieką, również gdy wyjdziecie już z gabinetu. Jeśli dzieje się coś niespodziewanego zapraszam do kontaktu.

Mikrodermabrazja może być wykonywana w terapiach łączonych np. z kwasami, lampą Led, sonoforezą. Przykładowo cery tłuste, zanieczyszczone bardzo dobrze reagują na mikrodermabrazję z naświetlaniem niebieskim światłem Led, które dodatkowo działa antybakteryjnie i reguluje sebum skóry.

Zapraszam na mikrodermabrazja Gdańsk Osowa

Umów się przez Booksy