Manualne oczyszczanie twarzy – Osowa

Manualne oczyszczenie skóry to popularny zabieg dla cer młodych – mieszanych, łojotokowych, z trądzikiem młodzieńczym. Jego celem jest przede wszystkim usunięcie zamkniętych i otwartych zaskórników. Obie te formy powstają z substancji tłustych, fragmentów zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń. Są one uwięzione pod powierzchnią naskórka.  Problemowe cery z dużą ilością zaskórników zdecydowanie wymagają pozbycia się zastojów w gruczołach łojowych, które są siedliskiem bakterii. Usunięcie zamkniętych i otwartych zaskórników sprawia, że cera wygląda świeżo. Dodatkowo oczyszczone pory nie są „rozpychane” przez gromadzące się w nich zanieczyszczenia, więc nie ulegają dalszemu rozszerzaniu. Zapraszam na manualne oczyszczanie twarzy – Osowa

manualne oczyszczanie twarzy - Osowa

Jak wygląda zabieg manualnego oczyszczania skóry?

  • Oczyszczanie skóry: Na początku skóra jest dokładnie oczyszczana za pomocą delikatnych preparatów, które usuwają makijaż i  zanieczyszczenia z powierzchni skóry.
  • Rozpulchniane. Para wodna lub maska rozpulchniająca ziołowa. Czasami stosuje się parę, aby rozszerzyć pory i ułatwić wydobycie zaskórników oraz martwego naskórka. Skóra jest wystawiana na parę przez kilka minut. Dzięki ciepłej parze wodnej pobudzamy krążenie, przyspieszamy usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Maska ziołowa ma tą przewagę, że swoimi właściwościami już działa na stan zapalny, który jest na skórze.
  • Wydobycie zaskórników: Po rozszerzeniu porów specjalnymi narzędziami lub palcami przeprowadza się delikatne wydobycie zaskórników. Spokojnie zabieg jest przeprowadzany w komfortowej atmosferze dla Ciebie.
  • Darsonwalizacja. Prąd Darsonvala działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, co może pomóc w zmniejszeniu trądziku i stanów zapalnych skóry. Stymulacja krążenia krwi może pomóc w dostarczeniu większej ilości tlenu i składników odżywczych do skóry, poprawiając jej kondycję.
  • Maski lub ampułki: Po oczyszczeniu skóry, stosuje się maskę ściągającą pory skóry, aby pięknie się zwęziły.
  • Naświetlanie lampą Led Celluma – w niektórych przypadkach stosujemy lecznicze światło Led. Światło o odpowiedniej długości fali działa na bakterie z rodzaju P. acnes, które występują w gruczołach łojowych skóry i przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych i trądziku. Działanie bakteriobójcze pomaga w ograniczeniu populacji tych bakterii, co może przynieść ulgę w leczeniu trądziku. Niebieskie światło LED może także wpłynąć na regulację produkcji sebum, co może zmniejszyć ryzyko tworzenia zaskórników i zagrażających stanów zapalnych.

Jakie są zalety manualnego oczyszczania twarzy?

  • oczyszczone pory
  • zniwelowane błyszczenie skóry, mniejsze wydzielanie sebum
  • poprawione krążenie w skórze, które przyczynia się do polepszenia
  • cera uwolniona od zanieczyszczeń łatwiej absorbuje wilgoć, witaminy i składniki odżywcze

Czy zabieg manualnego oczyszczania twarzy można zastąpić innym zabiegiem?

Z mojego doświadczenia wynika, że żaden zabieg kwasowy czy z użyciem peelingu kawitacyjnego nie oczyści zablokowanych porów skóry w tak dokładny sposób. Zebrana w zaskórniku treść jest tak zbita i umiejscowiona na takiej głębokości, że nie zawsze damy radę rozrzedzić tą wydzielinę kwasem. A nawet jeśli by się to udało to, potrzebowalibyśmy kilka zabiegów. Właśnie dlatego przy cerze bardzo zanieczyszczonej, najpierw wykonuję oczyszczanie manualne, a potem uzupełniam pielęgnację zabiegami regulującymi pracę gruczołów łojowych np.fototerapią lub kwasami.

Zdarza się, że oczyszczanie manualne trzeba czasami powtórzyć, natomiast powinniśmy pamiętać, że nie jest to zabieg z tych, które robimy regularnie.

Jak wygląda skóra po manualnym oczyszczaniu twarzy?

Wbrew przekonaniom skóra po zabiegu manualnego oczyszczania nie wygląda tak źle. Światło Led bardzo przyśpiesza jej gojenie i niweluje podrażnienia. Najlepiej po zabiegu nie stosować podkładów, jednak jeżeli  nie ma takiej możliwości to jestem w stanie polecić Ci bezpieczny kosmetyk. Jako kontynuacje terapii polecam kosmetyki terapeutyczne Estgen.

Manualne oczyszczanie twarzy – Osowa

Jest wiele kontrowersji co do manualnego oczyszczania skóry, i rzeczywiście nie jest to zabieg dla każdego. Natomiast są skóry, które trzeba uporządkować przed zastosowaniem innych form terapii. Takiego zdania jest zarówno mój holistyczny lekarz do którego czasami Was odsyłam, jak i słynni polscy dermatolodzy np. dr. Markowski.

Osobiście bardzo doceniam ten zabieg, skóra to nasza trzecia nerka, więc jej zadaniem jej również wyrzucanie toksyn. Para wodna lub maska ziołowa o dobrze dobranym składzie jest wstanie pomóc detoksykację naszej skóry.