Ayuna Gdańsk

Jak nadmiarem kosmetyków obciążamy swoją skórę? Jak wprowadzić minimalizm w pielęgnacji? – Kosmetyczka Osowa

Dlaczego warto wprowadzić minimalistyczne rytuały dbania o skórę?

Ważne jest, aby przestrzegać rutynowej pielęgnacji skóry bez względu na rodzaj skóry, wiek lub aktualne problemy skórne. Łatwo jest jednak zostać przytłoczonym wszystkimi dostępnymi obecnie produktami kosmetycznymi. Możemy szybko dać się pochłonąć marketingowi, obietnicom, wpływom branży beauty. Poznaj projekt „Kosmetyczka Osowa-poznaj i pokochaj swoją skórę”

Z mojego doświadczenia w pracy z klientami, stosowanie nadmiernie skomplikowanej i wieloetapowej rutyny jest niepotrzebne. Jest to wręcz uciążliwe dla skóry. Czas jest również esencją i luksusem w dzisiejszym świecie. Wszyscy wiemy, że zbyt skomplikowana rutyna, która nie jest zgodna z naszymi harmonogramami, szybko znika.

Oszczędna minimalistyczna rutyna pielęgnacji skóry absolutnie utrzyma odżywienie skóry. Nigdy nie miałam klientki której twarz nie skorzystałaby z podejścia „mniej znaczy więcej”.

Konieczne jest zrozumienie indywidualnych potrzeb skóry przed zakupem produktów do pielęgnacji. Dotyczy to rodzaju skóry, chorób skóry, a także zmian pór roku i klimatu, w którym żyjesz.

Czy zastanawiałaś się kiedyś … Jak czuje się Twoja skóra?

Występuje na niej jakiś stan zapalny?

A może używasz produktów, które uważasz za niewspierające?

Czy masz wyznaczone cele dla swojej skóry?

Zadawaj sobie i swojej skórze pytania, aby wiedzieć, czego szukasz w produktach. Ta świadomość zapobiega zakupom impulsowym, które nie służą naszej skórze.

Rada kosmetyczki: Minimalistyczne podejście do rutyny pielęgnacji skóry pozwala kosmetykom, prawidłowo wykonywać swoją pracę. Dzięki temu unikniemy tworzenia nierównowagi pH wynikającej ze stosowania zbyt wielu produktów. Zapobiega zatykaniu i duszeniu się skóry zbyt dużą ilością składników.

Nakładanie zbyt wielu produktów na skórę powoduje to, że skóra zaczyna wyglądać matowo, ponieważ zbyt wiele składników znajduje się na skórze i blokuje naturalny blask. Nadmiar ciężkich produktów na skórze spowalnia również wymianę komórek skóry.

Rada kosmetyczki: Nieprawidłowe łączenie i nakładanie warstw aktywnych składników produktów do pielęgnacji skóry, takich jak kwas glikolowy, kwas salicylowy lub retinoidy, może być szkodliwe dla bariery skórnej. Ślepe nakładanie tego typu złuszczających substancji na skórę staje się destrukcyjne dla mikrobiomu i PH skóry. Jeśli już doświadczasz jakiegokolwiek rodzaju zapalenia skóry, nieprawidłowe stosowanie złuszczających kosmetyków dodatkowo zwiększy stan zapalny i uwrażliwi skórę.

Jeśli stosujesz wielowarstwowe procedury pielęgnacji skóry i próbujesz wyleczyć pewien problem skóry może się okazać, że nie masz pojęcia, co działa, a co nie działa.

Jak widać używanie zbyt wielu produktów staje się stresujące dla skóry. W mojej pracy było wiele sytuacji pogorszenia stanu skóry spowodowanego nadmierną ilością kosmetyków.

zabiegi kosmetyczne Gdank Osowa

Jak stworzyć minimalistyczną rutynę pielęgnacyjną? Porady Kosmetyczki Roku 2015

Idealnie byłoby, gdybyś chciała wybrać każdy produkt z intencją. Przykładowo ja mam 3 produkty w swojej rutynie kosmetycznej:

  • oczyszczanie skóry- Płyn myjący
  • tonizacja skóry- Tonik
  • nawilżanie -Krem odnawiający mikrobiom skóry

Daj produktom czas na połączenie się ze skórą, każdy produkt potrzebuje czasu aby zadziałać. Tylko odpowiednio dobrane kosmetyki mogą być nakładane od razu po sobie, czasami nawet jest to wskazane ze względu na efekt.

W zależności od produktu potrzebujesz do 4-6 tygodni, aby zobaczyć zmiany w skórze.

Najszybsze wyniki są w  przypadku środków oczyszczających, zwykle oznacza to porzucenie agresywnych płynów myjących i zamiana na te które nie usuwają płaszcza lipidowego. W tym scenariuszu szybko zobaczysz wyniki, ponieważ przestałeś ingerować w naturalne PH skóry za każdym razem, gdy oczyszczasz i nie zakłócasz mikrobiomu skóry.

Minimalistyczna pielęgnacja skóry nie tylko odżywia naszą skórę, ale także wspiera środowisko i dąży do małego śladu węglowego. Jeżeli masz problem z doborem kosmetyków zapraszam Cię na konsultacje do mojego gabinetu kosmetycznego w Gdańsku Osowie.

Kosmetyczka Osowa

ul.Jutrzenki 1C

tel.502878404