kosmetyczka osowa

O moim podejściu do pracy – Świadoma kosmetologia – Kosmetyczka Osowa

Kosmetyczka- piękny zawód. Rozwojowy. Interdyscyplinarny. Inspirujący. Zmuszający do myślenia. Przeczytaj o moich wartościach w pracy i podejściu do problemów skórnych. Jeżeli czujesz, że jest to Tobie bliskie, zapraszam. Kosmetyczka Osowa

Mam czas na poznanie Ciebie i Twojej skóry

Dr Markowski rewelacyjny holistyczny lekarz często powtarza, że zazdrości nam tego czasu, który możemy poświęcić klientowi. Spędzam z  klientką średnio 1,5h podczas jednego zabiegu, to jest ogrom czasu gdy mogę obserwować organizm, dopytywać i udzielać wskazówek. Nie mogę diagnozować ale mogę kierować do innych specjalistów gdy widzę taką potrzebę. O tej potrzebie mówi mi skóra, jakość włosów, rozedrganie, być może niepokój klientki…

Piękne jest to, że spotykamy się latami, więc różne odchylenia w kondycji organizmu (np. problemy emocjonalne, napięcia ) są widoczne dla mnie bardzo szybko. Można by powiedzieć, że mało który lekarz zna swoją pacjentkę tak dobrze jak dobra kosmetyczka. My w gabinecie zwyczajnie mamy czas na wnikliwe poznanie się. Dokładny wywiad który łączy wiele aspektów od diety, samopoczucia czy problemów zdrowotnych bardzo nam w tym pomaga. Kosmetologia robi się bardzo interdyscyplinarna. Podkreślę, nie mam tutaj na uwadze tego, że jako kosmetyczki mamy diagnozować. Mamy wspierać i kierować do innych specjalistów jeśli widzimy taką potrzebę.

Nie chcę być kosmetyczką na jeden raz, to strata mojego i Twojego czasu.

Zawsze mówię swoim klientkom, że chce być ich kosmetyczką na lata, że tylko dłuższa współpraca da dobre efekty. Nie ma sensu chodzenie na każdy zabieg do innego gabinetu, każda kosmetyczka bowiem musi się nauczyć Twojej skóry, zobaczyć jak zareaguje, jaki ma problem. Nigdy podczas pierwszego zabiegu nie zostanie wykonany zabieg o 100% intensywności i dopasowaniu do skóry.

Nie podążam za trendami, podążam za nauką

Jako młody kosmetolog nieustannie szukałam nowych rozwiązań i co raz lepszych kosmetyków. Podążanie za nowościami, które w zasadzie nic nowego nie wnosiły było bardzo męczące i bezsensowne. Na szczęście w którymś momencie zrozumiałam bardzo dobrze fizjologię skóry i wybrałam tylko dwie firmy, których składy wspierają pracę skóry i jej regenerację. Bardzo zależy mi na tym, aby moje klientki nie wpadały w marketingowy wir, który obiecuje nierealny wygląd skóry.

Zabiegi z intencją

Każdy zabieg na twarz obejmuje dostosowane i holistyczne podejście poprzez wschodnie rytuały masażu, wsparcie limfatyczne i integralność mikrobiomu skóry. Zabiegi mają na celu przywrócenie skórze równowagi poprzez powyższe podejścia w połączeniu z bogatymi w składniki odżywcze i roślinnymi produktami. Intencja zabiegów w połączeniu z jej szczegółowymi zaleceniami dotyczącymi produktów i stylu życia zapewnia klientom edukację na całe życie.

 

Świadoma kosmetologia

Jest mentorką skóry, która pracuje z osobami potrzebującymi wskazówek, zachęty we własnej podróży do leczenia skóry. Każdy z nas ma unikalny organizm i musimy znaleźć drogę, która mu służy. Świadoma kosmetologia to praca na wielu płaszczyznach: skóra, dieta, własne przekonania, postawa ciała… Świadoma kosmetologia to współpraca klient – kosmetyczka.

Moja skóra przeszła ciężką drogę

Moje serce naprawdę współczuje ludziom, którzy mają problemy ze skórą. Doskonale rozumiem co czują, bo sama latami miałam problem z trądzikiem. Przez lata czułam się więźniem we własnej skórze. W pośpiechu, żeby mieć czystą skórę, dusiłam ją kremami i lekami. Z biegiem lat moja frustracja i czas poświęcony na leczenie mojej skóry przekształciły się w profesjonalne  uczenie się i uświadomienie sobie, że ta  podróż to znacznie więcej niż czysta cera. To podróż do wnętrza ciała, wreszcie po kilku latach zrozumiałam, że  Nasza twarz jest oknem do naszego wewnętrznego systemu. Język skóry jest trudny do zrozumienia, ale pokazuje nam naprawdę wiele. Każda niedoskonałość to wyzwanie, które czeka by mu zaradzić. Powinniśmy się pochylić nad nim i znaleźć rozwiązanie, każda niedoskonałość na naszej skórze to wołanie o pomoc naszego organizmu.

Pozytywna kosmetologia

Chciałabym abyś po spotkaniu ze mną patrzyła na swoją twarz z miłością, nie ważne czy masz trądzik, zmarszczki czy inny mankament. Chciałabym byś poczuła się lepiej w swojej skórze, żebyś nie patrzyła na siebie tak krytycznie. Świat reklam i wyidealizowanego piękna krzywdzi kobiety. Nie bądź dla siebie tak krytyczna, przecież ta zmarszczka na czole mówi o jakiejś Twojej emocji, być może to symbol tej nocy kiedy zamartwiałaś się o chore dziecko?

Jeżeli będziemy skupiać się wyłącznie na niedoskonałościach, przegapimy w życiu to co dobre.

Kosmetyczka Gdańsk Osowa