kosmetyczka gdansk osowa

Światło Led- holistyczna i bezpieczna droga do młodości i urody

Pojawienie się nowoczesnych lamp Led zapoczątkowało prawdziwy rozkwit odmładzania skóry i organizmu. Terapia  światłem Led jest formą terapii dostarczającej energię do komórek poprzez zastosowanie zakresu widzialnego i niewidzialnego długości fal świetlnych. Terapia światłem LED jest dopuszczona przez FDA jako leczenie trądziku, bólów mięśni i stawów, artretyzmu, niewydolności krążenia i do odwracania skutków wypadania włosów. Odmładzanie skóry światłem Led to naprawdę przyszłość kosmetologii.

Jak światło Led odmładza nasz organizm?

W naszym organizmie mamy mitochondria czyli takie „zakłady energetyczne”.  Mitochondria obecne są w prawie każdej komórce naszego ciała (oprócz czerwonych ciałek krwi). Im więcej komórka ma funkcji, tym więcej jest w niej mitochondriów. To właśnie mitochondria produkują energię. Światło Led trafia do komórek i stymuluje błony komórkowe oraz mitochondria do regeneracji i przebudowy tkanek. Zwiększa się synteza kolagenu, poprawia ukrwienie, wzrasta przepuszczalność naczyń. Naukowcy w hodowlach ludzkich komórek skóry obserwowali wpływ światła LED na niwelowanie objawów fotostarzenia skóry.

Wiemy już, że dla naszego zdrowia i długowieczności kluczowe są mitochondria.

Jak możemy zadbać o mitochondria?

  • pozbyć się ekspozycji na czynniki niszczące np. smażenie na oleju (wolne rodniki), zbyt dużo węglowodanów, czerwonego mięsa, alkoholu powoduje nadmierne obniżanie pH
  •  zniwelować przewlekłe stany zapalne
  • detoksykacja, ponieważ kumulujemy w sobie szkodliwe substancje (dbanie o mikrobom jelit i dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników jest już działaniem detoksykującym)
  • mitochondria produkują energię z tlenu i składników odżywczych. Żeby łańcuch  oddychania komórkowego mógł zachodzić poprawnie potrzebne są substancje odżywcze typu: koenzym q10, glutation, kwas a-lipolowy, karnityna, kwasy tłuszczowe, chrom, mangan, selen, cynk, wit C,B, D3. Musimy dostarczać te składniki na różne sposoby.
  • potrzeba dotlenienia organizmu dzięki aktywności fizycznej

Na pracę mitochondriów można wpływać poprzez naświetlanie. Mitochondria poddawane naświetlaniom Led, są w stanie produkować więcej energii. To dlatego tak dobrze czujemy się kiedy świeci słońce.

Pamiętajmy o tym, że LED jest techniką nietermiczną, niepowodującą uszkodzeń skóry, jest bardzo bezpieczna.

Aby proces naświetlania lampą Led przyniósł korzyści długofalowe musi być powtarzany systematycznie (3 razy w tyg. przez ok. 4 tygodnie), jednorazowe naświetlanie odczuwalne jest w postaci dodania sobie energii, na skórze efekty nie są widoczne. Wyjątkiem jest zabieg Fototerapii gdzie na skórę nakładamy kwas ALA, który pod wpływem naświetlania przebudowuje skórę. Zapraszam na Fototerapię, którą bardzo polecam przy trądziku, przebarwieniach i odmładzaniu skóry.