kosmetyczka gdansk osowa

Holistyczne zabiegi na trądzik

Czym są holistyczne zabiegi na trądzik? Przede wszystkim taki zabieg nie jest tylko zabiegiem, ale jest całą terapią w której poruszamy wiele aspektów odpowiedzialnych za powstanie problemu. Szukamy przyczyny, a nie maskujemy problem. Często nawet bywa, że wywiad przy pierwszym spotkaniu jest tak długi, że nie wykonujemy żadnych czynności pielęgnacyjnych.

Skóra mówi nam wiele, mówi o diecie, o hormonach, w końcu o naszych emocjach. Skóra jest barometrem. Jeżeli podczas leczenia trądziku zajmiemy się skórą tylko w aspekcie pielęgnacji, a zapomnimy o reszcie efekt będzie chwilowy. Na dodatek jeśli skorzystamy z kosmetyków/leków które tłumią objawy skórne, to nie tylko nasza poprawa będzie chwilowa, ale może to doprowadzić do poważniejszych zaburzeń (tłumienie objawów skórnych). Najprościej to wytłumaczyć na przykładzie małych dzieci- maluch ma egzemę stosujemy sterydy, egzema znika, a pojawia się np.astma.

Ta skóra chciała nam coś powiedzieć. Powiedzieć nam, że organizm ma z czymś problem, a my to zatuszowaliśmy sterydem. Nie pozbyliśmy się problemu w organizmie, tylko go przykryliśmy, nie dziwmy się więc, że organizm pokazał to inną drogą.

Dlatego zawsze powinniśmy pracować holistycznie i szukać przyczyny problemów oraz jeśli nasza skóra potrzebuje wsparcia to szukać substancji, które będą fizjologiczne dla naszej skóry, które będą wspierały układ immunologiczny naszej skóry.

Z doświadczenia wiem ze większość tych terapii jest agresywna, można by powiedzieć ze ubliża skórze, atakuje ją. Tak naprawdę to my przeszkadzamy jej, kiedy ona próbuje nas oczyścić lub nam cos zakomunikować  ( co się dzieje w naszym organizmie).

Traktujemy wtedy skórę jako osobny organ, nie zastanawiając się skąd się te problemy biorą? Nigdy nie powinniśmy traktować skóry jako cos martwego, jak coś co nie ma z nami związku.

Dla mnie przy terapii trądzików kluczowa jest praca z emocjami. Może jeszcze tego nie wiecie ale trądzik to często nasz wewnętrzny konflikt o podłożu estetycznym. Szczególnie jeśli chodzi o osoby wrażliwe, spokojne, które dużo rzeczy biorą do siebie. Tutaj jest potrzebna praca która wspiera emocje tych osób.

Naszej skórze powinniśmy być wdzięczni za te znaki.

Jeżeli „wywala” nas na skórze jest to bardzo dobry objaw, oznacza to, że nasz problem nie „poszedł” w głąb organizmu.

To jest świadoma kosmetologia.

Sama jestem przykładem osoby, która leczyła przewlekły trądzik latami. Objawy były tłumione różnymi lekami chemicznymi, latami. Trądzik ustępował i wracał.

Być może kiedyś napiszę jaka emocja/ trauma spowodowała u mnie ciężki trądzik.

Zapraszam Cię do mojego gabinetu w Gdańsku Osowej na holistyczne zabiegi na trądzik. Podczas nich analizujemy stan skóry i rozmawiamy o przyczynach emocjonalnych trądziku.