zabiegi kosmetyczne Gdank Osowa

Szara skóra potrzebuje dotlenienia

Szara skóra to znak, że nie wszystkie procesy w niej przebiegają prawidłowo. Skóra ludzka nie jest zazwyczaj szara. Jednakże, istnieją pewne sytuacje, w których skóra może wydawać się szara lub blada. Poznaj przyczyny i sposoby na szarą skórę twarzy.

Najczęstsze przyczyny szare skóry:

  • Niedokrwienie: Jeśli tkanki ciała nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu i składników odżywczych, skóra może stać się blada lub szara. To może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak niedokrwistość, choroba serca, niskie ciśnienie krwi lub skurcz naczyń krwionośnych.
  • Palenie tytoniu: Osoby palące tytoń często mają skórę o mniej zdrowym wyglądzie, ponieważ nikotyna i inne substancje chemiczne zawarte w tytoniu wpływają na ukrwienie skóry. Może to prowadzić do szarego odcienia skóry.
  • Starzenie się: Z wiekiem skóra traci elastyczność i koloryt. Może stać się bardziej matowa i szara ze względu na zmniejszoną produkcję kolagenu i naturalne procesy starzenia.

Tak jak wspomniałam właściwe dotlenienie skóry może pomóc poprawić jej koloryt. Oto kilka sposobów, które mogą pomóc w dotlenieniu skóry:

  • Regularna aktywność fizyczna: Regularne ćwiczenia fizyczne zwiększają przepływ krwi i dotlenienie tkanek, w tym skóry.

  • Masaż: Masaż skóry może pomóc pobudzić krążenie krwi i dostarczyć więcej tlenu do tkanek. Masaż może pomóc w redukcji napięcia i stresu,  Stres może powodować skurcze naczyń krwionośnych, co ogranicza przepływ krwi i dostęp tlenu do skóry. Możesz wykonywać delikatne masowanie skóry twarzy i ciała przy użyciu olejków z dodatkiem kamienia selenit. Wasza skóra po masażu Kobido jest zawsze dotleniona, a oznaką tego jest jej zaczerwienienie. Moją misją jest to, aby każda moje klientka masowała skórę przez kilka minut dziennie. 

Dostałam kiedyś piękny selenit. Selenit to kamień księżycowy, nazywany jest tak dzięki perłowo-srebrzystemu połyskowi.
Mój selenit się pobił, więc postanowiłam dać mu drugie życie. Kawałek kamienia włożyłam do naczynia z oliwą z oliwek i pozostawiłam na kilka tygodni.
Jaki był mój zachwyt gdy wykonałam na nim masaż. Olejek przepięknie się mieni i nadaje cudowny połysk skórze. Pył z kamienia księżycowego ma silne właściwości rozświetlające, dzięki czemu doskonale sprawdza się w produktach pielęgnacyjnych przeznaczonych do cery szarej, zmęczonej oraz pozbawionej blasku.

  • Łagodne peelingi: Peelingi chemiczne lub mechaniczne mogą usunąć martwe komórki skóry i pobudzić regenerację, co przyczynia się do lepszego dotlenienia skóry. Wybieraj łagodne peelingi, które są odpowiednie dla Twojego typu skóry.

  • Zdrowa dieta: Spożywanie żywności bogatych w składniki odżywcze, takie jak owoce, warzywa, orzechy, nasiona i ryby, może wspomóc ogólne zdrowie organizmu, w tym skóry. Składniki odżywcze mogą przyczynić się do poprawy mikrokrążenia i dotlenienia skóry.