ozempic face

Ozempic face- twarz po odchudzaniu semaglutydem

Co raz więcej Pań w ankiecie zaznacza, że stosuje Ozempic, Rybelsus w celu utraty wagi. Zatem czas poruszyć temat wpływu tego leku na wygląd twarzy. W USA powstał nawet termin Ozempic Face.

Semaglutyd, aktywny składnik Ozempic, Rybelsus itd. może pomóc w kontrolowaniu poziomu insuliny i indukować utratę wagi. Ozempic jest zatwierdzony do leczenia cukrzycy typu 2 oraz do leczenia otyłości.  Składnik ten wywołuje utratę wagi poprzez wytwarzanie syntetycznej wersji hormonu GLP-1, który organizm wytwarza podczas spożywania pokarmu. Kiedy lek dociera do mózgu, następuje efekt sytości, co prowadzi do zmniejszenia apetytu.

Ozempic face odnosi się do zmian na twarzy, których doświadczają pacjenci, którzy stracili znaczną wagę. Przede wszystkim utrata tłuszczu na twarzy, może sprawić, że twarz będzie obwisła i będzie wyglądać starzej. Jest to szczególnie powszechne u pacjentów w średnim wieku i starszych.

Pod mięśniami mamy tkankę tłuszczową, którą tracimy.

Jedną z najczęstszych rzeczy, które zauważam w przypadku każdej formy utraty wagi u pacjentów w średnim wieku i starszych, jest to, że nie wszyscy tracimy ją w obszarach przez nas pożądanych. Nie ważne czy schudliśmy poprzez stres, dietę czy leczenie. Kiedy się starzejemy, twarz traci tkankę podskórną, która nadaje twarzy objętości. Oprócz tego, że ją tracimy ona z wiekiem również opada. Kiedy chudniemy szybko te zmiany się potęgują. Mogą się pojawić zmarszczki, zwisające fałdki, brak pulchności tkanek. Te zmiany twarzy prawdopodobnie nie są bezpośrednim wynikiem samego stosowania Ozempic. Jest to prawdopodobnie efekt utraty dużej wagi w krótszym okresie niż zwykle. Polecam obejrzeć filmik dr Gary Linkov.

To co ja widzę najczęściej przy stosowaniu Ozempic itd. to tzw. indycza szyja, czyli luźna tkanka na szyi. Czasami jest tam limfa, którą możemy usunąć masażem. Natomiast jeśli jest sama skóra również stosujemy techniki ujędrniające ją. W zasadzie aby tego efektu uniknąć, najlepiej byłoby rozpocząć masaże, manualne ujędrnianie skóry od samego początku brania leku. Wtedy jesteśmy o krok w przód, lub na tej samej pozycji.

Jak uniknąć Ozempic face?

  • stosować możliwie najmniejsze dawki leku, żeby spadek masy ciała nie był zbyt gwałtowny
  • stymulować i ujędrniać skórę masażem w domu
  • wykonywać profesjonalny masaż Kobido, który będzie mocno ujędrniał twarz
  • stosować kosmetyki Estgen/ Ayuna które wspomogą skórę fizjologicznie

Nie wypowiadam się zupełnie na temat efektów ubocznych czy osądzania czy warto brać ten lek. To zawsze są trudne, indywidualne decyzje. Sama kiedyś brałam bardzo silne leki na trądzik, których obecnie bym nie przyjęła. Ale kiedyś miałam inny poziom świadomości, inne potrzeby, inne problemy. Te decyzje nigdy nie są 0:1.

Zapraszam na masaże liftingujące w Gdańsku Osowie.