zabiegi na przebarwienia Gdańsk Osowa

Zabiegi na przebarwienia Gdańsk Osowa

Przebarwienia skóry po lecie mogą być spowodowane nadmiernym narażeniem na słońce, które może prowadzić do uszkodzenia skóry i nadmiernego produkcji melaniny. Przebarwienia skóry często występują na twarzy, dekolcie, ramionach i innych częściach ciała, które były szczególnie eksponowane na słońce. Typów przebarwień mamy dużo od przebarwień potrądzikowych, poprzez melasmę, która pojawia się w ciąży, aż po przebarwienia starcze. Zapraszam na zabiegi na przebarwienia Gdańsk Osowa

zabiegi na przebarwienia gdańsk osowa

Jak zabiegi są najlepsze na przebarwienia?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo to sprawa bardzo indywidualna. Dla mnie podstawą terapii jest odbudowa płaszcza hydrolipidowego, jeśli jest zaburzony. To jest absolutna podstawa w każdym procesie leczenia skóry ( w przypadku trądziku również!). Dlaczego o tym wspominam? Bo jest wiele Pań które stosowały już kwasy, lasery, nakłuwanie itd., a przebarwienia wracają. Skóra jest przestymulowana, nie ma tam balansu, harmonii, procesy są zaburzone. Taka skóra nadmiernie pobudzona ze skłonnością do przebarwień będzie co raz nam pokazywała te przebarwienia. Wtedy pierwsze co to skupiam się na odbudowie bariery hydrolipidowej: ceramidy, WKT, cholesterol, witamina C. Pomyślałabym też o kurkuminie z piperyną w suplementacji omega-7+GLA, EPA, DHA.

 

Wykonywanie zabiegów na przebarwienia bez wyrównanej bariery hydrolipidowej skóry, zupełnie nie ma sensu. Prowadzi tylko do jeszcze większych zaburzeń.

 Wiele razy pisałam, że przebarwienia, trzeba usuwać stopniowo, niezbyt agresywnymi zabiegami. Nawet jeśli jeden zabieg pomógłby, to przebarwienia szybko wracają z większym nasileniem. Po prostu taka jest natura tego defektu i nie da się tego przeskoczyć nawet dysponując choćby i najlepszym sprzętem.

 

Likwidacja przebarwień to cały program, który opiera się na:
– usunięciu barwnika
– wyregulowaniu pracy komórek barwnikowych
– odmłodzenie skóry, aby także komórki barwnikowe funkcjonowały poprawnie
– eliminacja czynników ryzyka
Ten ostatni element jest niestety najtrudniejszy.

Przebarwienia a suchość skóry

Jeśli klientka odczuwa suchość, zaczynam od odbudowy płaszcza hydrolipidowego zarówno poprzez zabieg jak i kosmetyki. Dodatkowo dobre serum z witaminą C do pielęgnacji domowej. Dobrze sprawdzi się  coś co ma sodium ascorbyl phosphate lub tetrahexyldecyl ascorbate czyli forma Wit c rozpuszczalna w oleju.

Przyczyny przebarwień

O tym już wspomniałam trochę wcześniej, ale chce jeszcze wspomnieć o kilku mało znanych sytuacjach.

  • Reakcja fototoksyczna, która powoduje przebarwienia. Do reakcji fototoksycznej dochodzi m.in. w wyniku stosowania kosmetyków zawierających substancje fotouwrażliwiające. Wystawiając twarz na słońce z takim kosmetykiem możemy dorobić się przebarwień. Nie zaleca się stosowania make’up wychodząc na słońce, są już nawet lekarze, którzy wspominając o tym, że filtry poprzez zawartą chemię także wpływają na powstawanie przebarwień. To co ja zawsze polecam to albo olejek z pestek malin albo filtr Estgen. Sprawdzone, nawet na klientkach z ciemnym fototypem, które wystawiają się na słońce po kilka godzin. Ciemne skóry są bardziej skłonne do przebarwień i trudniej je usunąć.
  • Trzeba pamiętać o tym, że leki moczopędne ( tiazydowe ) również dają reakcje nadwrażliwości na światło, a nie widnieją w głównych lekach dyskwalifikujących jak np. retinoidy czy sulfonamidy.
  • Przebarwienie nad wąsikiem wąsika. Jeśli występuje u Ciebie przebarwienie a wykonujesz depilacje woskiem, to pamiętaj o tym, że ciepło aktywuje melanocyty. W tym przypadku może to pogorszyć stan obecny hiperpigmantacji. Lepiej wybrać metodę nitkowania lub pastę cukrową i oczywiście po takim zabiegu nie wystawiać się na słońce.

Jak można wspomóc skórę z przebarwieniami?

  • Pomocna jest suplementacja astaksatyną dobrej jakości, która jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym i zmniejsza produkcję melaminy.
  • Sprawdziłabym również gospodarkę żelazową – zbadać żelazo i ferrytynę. Spadek ferrytyny ma duży wpływ na przebarwienia na skórze.
  • Przebarwienia hormonalne, to głównie wynik podwyższonego progesteronu. Niestety komórki obciążone hiperpigmentacją już takie zostaną, można je lekko rozjaśniać oraz świadomą pielęgnacją unikać nadmiaru produkcji melaniny.

Zabiegi na przebarwienia Gdańsk Osowa

Podczas pierwszej wizyty porozmawiamy na temat przebarwień, przyczyn, możliwej terapii. Wykonamy zabieg wstępny, aby sprawdzić wrażliwość i reakcję skóry. Do domu klient dostaje szereg wskazówek jak może wspomóc skórę oraz listę kosmetyków które będą wsparciem w terapii.

Zarezerwuj poprzez Booksy